Tule tekemään työtä, jolla on merkitystä. Etsimme vapaaehtoistoiminnan koordinaattorin vanhempainvapaa sijaista ajalle 10.1.-31.11.2023 Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset – FinFamiin.

Työ sisältää monipuolisesti yhdistyksen vapaaehtoistoiminnan koordinointia ja viestinnän tehtäviä Varsinais-Suomen alueella mielenterveys- ja päihdeomaisten tukemiseksi. Vapaaehtoistoiminnan koordinaattorin tehtäviin kuuluvat tukihenkilötoiminnan ja muun vapaaehtoistoiminnan koordinointi, toteutus, koulutus sekä toiminnan kehittäminen yhteistyössä kollegan kanssa. Viestinnän osa-alueita ovat sosiaalisen median ja verkkosivujen ylläpito sekä erilaisten kampanjoiden suunnittelu ja toteutus. Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori toimii osana viestintätiimiä.

Työtä tehdään yhdessä 9 kollegan ja yli 70 aktiivisen, eri tehtävissä toimivien vapaaehtoisen kanssa. Töitä on joustavasti myös iltaisin ja viikonloppuisin.

Eduksi työtehtävissä ovat:

  • soveltuva AMK-tutkinto (sosionomi, yhteisöpedagogi tai vastaava)
  • erinomaiset suulliset ja kirjalliset viestintätaidot
  • kykyä innostua ja innostaa vapaaehtoisia
  • Microsoft Office-ohjelmat
  • kotisivujen päivitys (wordpress-pohja) ja somen salojen tuntemus

Lisää tietoa yleisesti toiminnastamme löydät kotisivuiltamme ja vapaaehtoistoiminnasta täältä.

Tarjoamme

  • aidosti lämpimän ja innostuneen työyhteisön
  • etätyömahdollisuudet
  • työpisteen yhdistyksen toimistoilla Salossa tai Turussa

Työ tulee ottaa vastaan tammikuussa 2023.

Jos kiinnostuit:

Lähetä hakemuksesi ja cv mahdollisimman pian, viimeistään 30.11.2022 osoitteeseen mi[email protected]. otsikolla ”Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori”. Aloitamme haastattelut välittömästi sopivien hakijoiden kanssa. Lisätietoja antaa toiminnanjohtaja Milla Roos, p. 044 7930581. Soittoajat: pe 18.11. klo 12-14 ja ti 22.11. klo 13-15.

Pin It on Pinterest

Lahjoita