Yhteystiedot

Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset – Finfami ry

Postiosoite

Itäinen Pitkäkatu 11a
20520 Turku
Näytä kartalla

 

neuvontapuhelin

p. 044 793 0582
Arkisin 10 - 14

Aukioloajat

ma-to  9 - 15
pe        9 - 14
(ajanvarauksella myös muut ajat)

Sähköposti

Yhdistyksen työntekijät

Samuli Koskinen

Toiminnanjohtaja
(poissa 30.6.2018 asti)
 p. 044 793 0581
 samuli.koskinen@vsfinfami.fi

Sirpa Madsen

Toiminnanjohtaja sij.
p. 044 793 0585
sirpa.madsen@vsfinfami.fi

Elina taskinen

Omaistyön koordinaattori
p. 044 793 0587
elina.taskinen@vsfinfami.fi

Jill Söderdahl

Omaistyöntekijä
p. 044 793 0580
jill.soderdahl@vsfinfami.fi

Nina Kääriäinen

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
(poissa 30.6.2018 asti)
p. 044 793 0583
nina.kaariainen@vsfinfami.fi

Sara Taskinen

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori sij.
p. 044 793 0583
sara.taskinen@vsfinfami.fi

Mia Silenius

Omaistyön koordinaattori sij.
p. 044 793 0584
mia.silenius@vsfinfami.fi

Moip! -projekti

Sofia Virta

Projektityöntekijä
vastuualue Turku
p. 0400 169 647
sofia.virta@vsfinfami.fi

Pinja Uutela

Projektityöntekijä
vastuualue Salo
p. 0400 169 557
pinja.uutela@vsfinfami.fi

Yhdistyksen toiminta- ja päivystyspisteet Varsinais-Suomen alueella

Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset - FinFami ry

Aukioloajat: Maanantaista torstaihin klo 9 - 15, perjantaisin 9 - 14, ajanvarauksella myös muina aikoina

Käyntiosoite: Itäinen Pitkäkatu 11 a, Turku

Päivystyspuhelin: 044 793 0582 arkisin klo 10 - 14

Toimiston puhelin: 044 793 0580

Sähköposti: omtls@vsfinfami.fi

Keskusteluavun päivystyspiste: Varsinais- Suomen sairaanhoitopiirin psykiatria

Aukioloajat: Maanantaisin klo 14 - 17

Käyntiosoite: Kupittaan sairaala,Kunnallissairaalantie 20, rakennus 4, A- rappu, 2. kerros

Keskusteluavun päivystyspiste: Uudenkaupungin terveysasema, mielenterveys- ja päihdeyksikkö

Aukioloajat: Parillisten viikkojen torstait klo 9 - 10.30, ajanvarauksella klo 10.30-12.30

Käyntiosoite: Terveystie 4, terveysasema 3. kerros

Keskusteluavun päivystyspiste: Uudenkaupungin psykiatrinen sairaala

Aukioloajat: Parillisten viikkojen torstait klo 13 - 15

Käyntiosoite: Välskärintie 2A, aikuispsykiatria 3. kerros

Keskusteluavun päivystyspiste: Runosmäen sosiaali- ja terveyskeskus

Aukioloajat: Perjantaisin klo 9 - 12

Käyntiosoite: Signalistinkatu 2

Keskusteluavun päivystyspiste: Raision päihde- ja mielenterveysyksikkö

Aukioloajat: Parittomat perjantait klo 10 - 12

Käyntiosoite: Nallinkatu 3

Keskusteluavun päivystyspiste: Loimaan terveyskeskus, Mielenterveys- ja päihdeyksikkö

Aukioloajat: Joka kuun ensimmäinen tiistai klo 10-11.30

Käyntiosoite: Vareliuksenkatu 1

Pin It on Pinterest